آرایشی و زیبایی, محصولات بهداشتی, محصولات سلامت, مراقبت و سلامتی

زبان بدن(روانشاسی پرخاشگری)

زیان بدن

زبان بدن(روانشاسی پرخاشگری)

باشگاه مشتریان

روانشناسی پرخاشگری: رفتاری است که افراد انتخاب می‌کنند تا اطرافیانشان را تحت کنترل قرار دهند درباره این نوع رفتار که زیر مجموعه خشونت کلامی به شمار می‌رود صحبت می‌کنیم.
در افراد خشونت کلامی فقط محدود به فحاشی نمی‌شود بیشتر اوقات عفت در کلام، انتقاد کردن زیاد، تنه زدن، .شوخ‌طبعی های آزار دهنده، قهر و سکوت کردن انواع خشونت های کلامی محسوب می‌شود و کلامی زیرمجموعه سوء رفتار هایی با انسان دیگر را به دو دسته تقسیم می کنیم

 

زبان بدن

 

 

سوء رفتار کلامی و غیرکلامی در سوء رفتارهای کلامی سایر زیرمجموعه به نام خشونت کلامی داریم و خشونت کلامی ما با رفتارهای مواجه می‌شود. که برخی از آنها بسیار بارزش بوده .و برخی دیگر از آنها پنهان هستند .و رفتارهای خشونت آمیز کلامی بارز بد .و بیراه گفتن، داد کشیدن با، کلام تهمت کردن و خشونت های کلامی پنهان شامل انکار کردن،.نادیده گرفتن انسان دیگری،به رسمیت نشناختن حضور یک انسان در یک جا، با کنایه انجام شدن .و و فرد دیگری را مورد تحقیر قرار دادن است.

 

 

به طور کلی نظریه های مختلفی راجع به رفتارهای آدمی وجود دارد .اما از دیدگاه روان شناسی، شناختی و دیدگاه تئوری انتخاب به طور کلی هر آنچه که از یک انسان سر می زند یک رفتار است.

 

بنابر این کلام هر چیزی است که از ما سر می زند. مجموعه رفتاری است و معطوف به یک هدف است. و هدف از تک‌تک رفتارهای آدمی ارضاء یک یا چند نیاز از نیازهای درونی خودشان است. به طور کلی اگر بخواهیم از دیدگاه روان شناسی و شناختی به آن نگاه کنیم. چه کاری دلیل برای انتخاب چنین رفتاری در انسان‌ها وجود دارد .اولین دلیل ناکافی است. دومین دلیل یادگیری اجتماعی است.

 

 

خشونت کلامی

یعنی خشونت کلامی توسط زبان انجام می‌گیرد. و زبان امری آموختنی است. سومین در روانشناختی افراد با یک آسیب روانی یا آسیب شناسی روانی، افراد از این ابزار روانشناختی استفاده می‌کنند. یعنی افرادی که مسائل یا مشکلی حل نشده در روانشناختی دارند چهارمین دلیل فقدان مهارت‌های گفتگو است.

زبان بدن

author-avatar

درباره bashgah moshtarian

رسانه باشگاه مشتریان با هدف ارتقاء سطح کاری و حرفه ای خود اقدام به افزودن مجموعه بزرگی از خدمات و کالاهای مفید و کاربردی برای مشتریان خود در قالب یک رسانه اجتماعی کرده است جهت اطلاعات بیشتر فقط کافیه سری به پیج اینستاگرام باشگاه بزنید . ممنونم از همراهی گرم شما هم استانی ها و مردم ایران زمین حمید رضا همدانی مدیریت رسانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *